Haberler
Tarım Kredi Yem Fabrikaları Genel Müdürü Hasan Fehmi KİNAY DEİK - Türkiye Sudan iş forumları kapsamında 07.09.2018 tarihinde SUDAN'a ziyaret gerçekleştirdi. 07-09-2018

Afrika İş Konseyleri'nin faaliyetleri çerçevesinde, Türkiye'nin bu ülkelerle olan ticaret hacminin arttırılması ve çeşitlendirilmesi, ortak yatırımların teşviki kapsamında, 07.09.2018 tarihinde Tarım Kredi Yem Fabrikaları Genel Müdürü Hasan Fehmi KİNAY bir takım temaslarda bulunmak üzere Sudan'ı ziyaret etti. Ziyareti sırasında açıklamalarda bulundu.

KİNAY açıklamasında; 'Tarım Kredi Yem Fabrikalarının ithal etmek zorunda kaldığı yem girdilerinin  ABD yerine SUDAN gibi dost ve kardeş İslam ülkesinden temin edilmesi için Sudan'dayız. İnşallah çabalarımız sonuç verir ve kazanan Türkiye ve Sudan halkları olur.' dedi.

Kinay'ın bu açıklaması Tarım Kredi Yem'in İthalatı azaltıcı politikasının yanı sıra,  bundan sonra İthal etmek  zorunda olduğu girdiler içinde  rotasının Dost ve Kardeş İslam ülkelerine  yöneleceğinin ve kaşılıklı ticaret bağlarının kuvvetleneceğinin sinyallerini vererek, ilk adımı SUDAN ziyareti ile gerçekleştirdi.

KİNAY, Sudanlı yetkililerle üst düzey temaslarda bulunduktan sonra ziyaretini tamamladı.